کتاب داستان تعاملی “خاله قزی” محیطی جذاب و آموزشی برای کودکان

در دنیای امروز که تربیت کودکان توسط خانواده ها امری مهم و دشوار شده است، گاهی تکنولوژی بسیار درست وارد عمل می شود و در کمک به آموزش و تربیت کودکان خوب عمل می کند. با توجه به این که کودکان تعامل زیادی با تکنولوژی برقرار می کنند و چه بسا بسیاری از مواقع جدا کردن کودکان از دنیای تکنولوژی کار ساده ای نیست پس بهتر آنست که با استفاده از تکنولوژی آموزش را برای کودکانمان جذاب کنیم. خاله قزی یکی از آن برنامه های با تمام این ویژگی هاست.

درباره برنامه ” داستان های خاله قزی” قسمت اول

این برنامه یک کتاب داستان تعاملی است که با هدف آموزش درست و ایجاد سرگرمی و افزایش خلاقیت در کودکان توسط تیم “هورا گیمیز” آماده شده است. به عبارتی در عین حال که بازی و سرگرمی محسوب می شود روایت گر داستانی با صداها و آوازهای جالب برای کودکان است. در کودکی وقتی کتاب داستان میخواندم تمام شخصیت ها را تصویر سازی می کردم و برای هر کدام صدا و کاراکتر خاصی در ذهنم خلق میکردم. حتی سعی میکنم هنگام خواندن کتاب برای کودکی هم با شخصیت سازی داستان جالبی در ذهن کودک خلق کنم. این برنامه جالب همین کار را برای کودکان با روش بسیار حرفه ای و جذابی انجام می دهد.

خاله قزی

تحلیل برنامه ” داستان های خاله قزی”

شخصیت اصلی داستان “خاله قزی” همان پیرزن مهربان چادر به کمر بسته ی پشت خمیده دوران کودکی ماست. که در این برنامه با نام خاله حکیم و خدا دوست عنوان میشود علاقه زیادی به کودکان دارد و همیشه آنها را جمع میکند و برایشان قصه تعریف میکند که بچه ها هم داستان های اورا دنبال میکنند و در همین حین باید کارهایی انجام دهند تا به خاله کمک کنند. قسمت اول داستان های خاله قزی به این منوال پیش می رود و بچه ها ضمن کمک به خاله خودشان هم چیزهای زیادی یاد می گیرند. برای مثال کودک یاد میگیرد که به محیط زیست احترام بگذارد چرا که خاله قزی تمام خانه خود را با به این شکل ساخته است.

کاراکترهای داستان مدام در حال تعامل و گفتگو هستند و صداگذاری خیلی خوبی انجام شده وبرای دوبله از دو صدای آشنا برای ما که در شخصیت های داستان های کودکیمان زیاد شنیده ایم استفاده شده است . اکت و حرکت های شخصیت ها و در مجوع داستان باعث پویایی و جذابیت داستان شده است.

خاله قزی

گرافیک و رابط کاربری برنامه ” داستان های خاله قزی”

برای برنامه های تعاملی و خصوصا آنهایی که برای کودکان آماده شده اند بدون شک اولین و مهمترین قسمت کار گرافیک ان است. برنامه خاله قزی دقیقا به این نحو عمل کرده و گرافیک بسیار زیبایی دارد بزرگترین نقطه قوت این کار بدون شک گرافیک و طراحی محیط و انیمیشن زیبای این کار است. رنگ ها درست و واقعی و خیلی خوب استفاده شده اند. طراحی فوق العاده است و ساعت ها کاربر را سرگرم و راضی نگه میدارد. منو ها بسیار حرفه ای و ساده طراحی شده اند به گونه ای که کودک براحتی کار می کند. کلیک روی منو ها و شخصیت ها بسیار زیبا طراحی شده اند. گرافیک کار بشدت برایم دلچسب و راضی کننده و بدون نقص بود.

از زبان خاله قزی

یه پیرزن مهربون و دوست‌داشتنی به اسم خاله‌قزی که به‌بچه‌های دهکده چیزهای زیادی یاد میده و اون‌هارو خیلی دوست‌داره. خاله‌قزی یه پیرزنی مخترع، باهوش و طبیعت دوست است که همه‌چیز را از طبیعت ساخته تا به محیط زیست آسیب نزنه. اگر دوست دارین بدونید توی دنیای خاله‌قزی چه خبره،  محصولات خاله‌قزی‌رو دنبال کنید .

ویژگی های بازی:

 • دوبله صداهای ماندگار( خانم شوکت حجت و آقای منوچهر آذری)
 • کتاب تعاملی  شاد و موزیکال
 • داستانی سرگرم کننده و دنباله‌دار
 • محیط‌های جذاب و زیبا
 • کمک به آموزش کوکان در بازی
 • مناسب با فرهنگ ایرانی
 • شخصیت‌های جذاب و دوست‌داشتنی

نقاط قوت برنامه

گرافیک فوق العاده جذاب و حرفه ای

روایت های داستان های نوستالژیک و جالب

کاراکتر های دوست داشتنی و صداهای آشنا

ایجاد خلاقیت در کودکان با عنوان اختراع های کودکانه

تربیت و آموزش صحیح مفاهیم و ارزش های انسانی و اجتماعی به کودکان

نقاط ضعف برنامه

سرعت پایین سوییچ از یک صفحه به صفحه بعد

تبلیغات زیاد و ناگهانی حین اجرای برنامه ( البته در اول برنامه سازنده به این اشاره میکند که تنها راه درآمدی با تبلیغات است)

هنگ کردن و خروج از برنام در چند مورد در نسخه 1.6.3

آمار:

دسته بندی: خانوادگی

تعداد دانلود:+50،000

قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای

حجم: 59.8 مگابایت

قسمتی از برنامه را ببینید:

لینک برنامه:

کافه بازار

 

2+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • فرشته کریمی
 • avatar

One thought on “کتاب داستان تعاملی “خاله قزی” محیطی جذاب و آموزشی برای کودکان

 • آگوست 19, 2017 at 5:07 ب.ظ
  Permalink

  آموزنده بود مرسی

  1+

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
  Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *