علاقه اپل برای ورود به بازار ایران

اپل به عنوان بزرگترین شرکت دنیا ودومین شرکت بزرگت تولید کننده گوشی های موبایل برای همه شناخته شده است،شکرت اپل به عنوان یک شرکت چند ملیتی در اکثر کشور های دنیا فروشگاههای رسمی دارد ومحصولات خودش را بصورت مستقیم به مشتریان بیشمار خودش عرضه میکند، وهمین شعبات اصلی این شرکت باعث پشتیبانی قوی از محصولاتش در تمام دنیا میشود در ایران نیز شرکت ها وفروشگاههای زیادی ادعای نمایندگی اپل بودن رو دارن که شرکت اپل همه ی این نمایندگی ها رو رد کرده وبر نبود نمایندگی وفروشگاه مورد تایید خودشان در ایران اشاره می کند.

ولی با تمام این مشکلات ونبود نماینده رسمی در ایران محصولات اپل در ایران خرید وفروش می شود، ومشتریان بسیاری هم دارد، اما تقریبا همه محصولات این شرکت به شکل قاچاق و از راه‌های غیر قانونی به بازار ایران وارد می‌شوند. واین  موضوع بر آلوده بودن بازار محصولات اپل در ایران دامن می زند.

fifthavenue_gallery_image4

شرکت اپل از سالها پیش تلاش خود را برای ورود به بازار ایرانانجام داده است، واز این رو اقدام به ثبت برند خود درایران کرده،ولی به دلایل تحریم های صورت گرفته هرگز نتوانسته به شکل رسمی درایران اقدام به فعالیت کند.

بر این اساس پاتریک بیروتی (Patrick Beyrouti)، معاون مدیرعامل منطقه خاورمیانه شرکت اپل،اعلام کرده که اپل درخواست‌های زیادی از طرف شرکت‌های ایرانی برای اعطای نمایندگی دریافت کرده، اما فعلا هیچ نماینده رسمی در ایران ندارد و قصد دارد استفاده غیرقانونی از لوگو و برند اپل در ایران را به صورت حقوقی پیگیری کند.

حال شاید سوال اصلی انجا باشد که آیا شرکت اپل به شکل قانونی شرکتها و فروشگاههای که از برند ولوگوی اپل برای سودجویی های خود بهره برده اند را حذف خواهد کرد ومثل بقیه کشور ها مستقیما به عرضه محصولات خود اقدام خواهد کرد یا اینکه شرایط را به گونه ای دیگر برای این شرکت رقم خواهند زد، وهمچنین آیا اپل بخاطر ارزش بسیار بالای که بازار ایران برایش دارد سعی بر ورود بر این بازار به هر شکلی خواهد داد یا طبق اصول قوانین همیشگی شرکتیش عمل خواهد کرد.

retail-fifth-avenue-landscape

ولی با تمام مباحث وبحث های موجود من باب ورود اپل به ایران مهمترین موضوع ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی هست که این شرکت در ایران خواهد گذاشت.

1+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *