شکلکهای “عشق”، “تعجب” ، “عصبانیت” ، “ناراحتی” و “خنده” به فیسبوک می آیند

فیس بوک در آستانه راه اندازی شکلک‌های واکنشی جدیدی است.این اتفاق پس از درخواست‌های مکرر کاربران مبنی بر اضافه شدن حالت “Dislike” به فیس بوک که در سالیان اخیر رخ داده است، انجام خواهد شد که اینبار به جای یک دکمه، از آیکون‌های زرد با حالت صورت و به شکل ایموجی‌هایی سه بعدی پدیدار می‌شوند.

بنابر این شما با لمس کردن کلید لایک، به یک منو کوچک دسترسی خواهید داشت که با طراحی سرگرم کننده و زیبای خودش این آیکون‌ها و شکلک‌ها را در خودش جای داده است. کاربران با استفاده از این 6 حالت جدید قادر خواهند بود تا احساس خودشان را نسبت به آن نوشته بیان کنند و با صاحب نوشته ارتباط نزدیک تری را برقرار کنند.

این شکلک‌های واکنشی در دوره‌های آزمایشی کوتاه مدتی در اسپانیا، ایرلند، شیلی، فیلیپین، پرتغال و کلمبیا در اختیار تعداد محدودی از کاربران قرار گرفته است. حال پس از مثبت بودن نتایج این آزمایشات، به نظر می‌رسد که فیس بوک قصد دارد تا در هفته‌های آینده و در قالب یک بروزرسانی این شکلک ها را به اپلیکیشن فیسبوک و به وبسایت خود اضافه نماید.
هرچند که کمپانی فیس بوک در طراحی این شکلک‌ها سعی بر آن داشته تا بتواند آیکون‌ها را در قالبی سرگرم کننده و جالب ارائه دهد. حتی در شکلک عصبانیت نیز شما عصبانیت مطلق را نخواهید دید و این نیز به نحوی یک نوع فرهنگ سازی خواهد بود.

با این حال باید منتظر ماند و تا چند هفته دیگر پس از عرضه شکلک‌های واکنشی جدید، میزان رضایت کاربران را سنجید.

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *