شبکه ی اجتماعی ختم قرآن کریم

امروزه اپلیکیشن های قرآنی زیادی در کشور برای گوشی های اندرویدی ساخته شده است. این اپلیکیشن ها باعث سهولت در قرائت قران در هر مکان و زمانی شده است. اما اپلیکیشن های قرآنی با توجه به امکانات آنها مخاطبان خاص خود را دارند. امروز قصد دارم برای دوستانی که علاقه مند به ختم دسته جمعی قرآن کریم هستند اپلیکیشن جدیدی رو معرفی کنم: شبکه مجازی ختم آنلاین قرآن کریم.

شما میتوانید با نصب این اپلیکیشن در ختم قرآن با دیگران شریک شوید و لحظات نورانی را با کلام حق داشته باشید.

در ادامه به بررسی این اپلیکیشن میپردازیم.

ویژگی اصلی این اپلیکیشن امکان سهیم شدن در ختم قرآن کریم است.این اپلیکیشن دارای چهار بخش اصلی است:

بخش اول: ختم جاری

زمانی که شما اپلیکیشن رو باز میکنید و مراحل ثبت نام رو انجام میدید به این صفحه منتقل میشید. صفحه جاری شامل یک حدیث از اهل بیت عصمت و طهارت است و همچنین اطلاعاتی درمورد ختم جاری،تعداد آیه های خوانده شده، تعداد آیه های باقی مانده و آخرین فرد شرکت کننده در ختم قرآن جاری است.

بخش دوم: ختم

در این صفحه شما میتوانید آیاتی رو که اپلیکیشن برای شما اختصاص داده را مشاهده کنید. ترجمه آیات در پایین متن عربی آن قرار گرفته است.همچنین اطلاعات مربوط به شماره آیه و حزب و جزء در پایین ترجمه آن قرار گرفته است.افرادی که علاقه مند به شنیدن نوای آیات هستند میتوانند از آیکون صدا برای به اجرا درآوردن صوت آیه استفاده کنند. در پیکان سمت چپ آیکون صدا امکاناتی از قبیل اضافه کردن به لیست محبوب ها، کپی کردن آیه و استراک گذاری آیه موجود است.

بخش سوم: قرآن کریم

این صفحه شامل لیست ترتیبی سوره های قرآن کریم به همراه اطلاعاتی درباره ی شماره ی سوره، تعداد آیات، ترتیب نزول و محل نزول سوره است.شما با انتخاب هر کدام از سوره ها به صفحه ی مربوط به آن منتقل میشوید.

بخش چهارم: کاربران برتر

این اپلیکیشن کاربران خود را نسبت به میزان مشارکت آنها در ختم قرآن رتبه بندی کرده و شما میتوانید برای اطلاع از رتبه خود به پروفایل خود مراجعه کنید.

نقاط قوت:

مشارکت در ختم قرآن کریم

استفاده از فونت های ساده و خوانا

دسترسی داشتن به کل قرآن کریم به همراه ترجمه ساده

زنگ بندی مناسب متون برای نمایش مناسب آن

دسترسی به صوت قرآن کریم

انتخاب قاری مد نظر برای صوت

نقاط ضعف:

برای شنیدن صوت قرآن باید برای هر آیه به صورت جداگانه آیکون صدا لمس شود و کل سوره به صورت یکجا پخش نمیشود

عدم پخش صوت ترجمه فارسی

طراحی ساده

کافه بازار
3+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • ساسان جامعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *