تناسب اندام با کالری شمار آلما

زندگی ماشینی در جوامع امروز همه مارو به سمت تنبلی و بی تحرکی برده، این روزا دیگه اضافه وزن و مشکل بهم خوردن تناسب اندام هم دغدغه افراد شده هم گاها دلیل کلافگی و عصبانیت ها. امروز میخوام اپلیکیشن کالری شمار آلما رو معرفی کنم ببینیم چه کمکی به وضعیت موجود میتونه داشته باشه. این برنامه که تحت عنوان آلما هست میبینیم که از ی کلمه ترکی بمعنای سیب استفاده شده چرا که همه شنیدیم که سیب برای لاغری و تناسب اندام میوه مناسبیه لوگو اصلی اپلیکیشن ساده و هوشمندانه با استفاده از المان های سیب و خط کش با رنگ سبز بخوبی نماینگر ماهیت برنامه هست. اولین مرحله اجرای برنامه اطلاعاتی از قبیل جنسیت، قد، وزن، تاریخ تولد و میزان تحرک شما در طول روز رو از شما میخواد  تا کالری شمار آلما، مقدار شاخص های BMI (توده بدنی) و BMR (کالری مورد نیاز) بدن شما را محاسبه کنه. تو کمتر از چن ثانیه به خوبی نتایج مورد نظر شمارو بهتون میده و وارد محیط برنامه میشین، بهتون میگه چقدر اضافه وزن یا کسری وزن دارین چه مقدار کالری باید مصرف کنین.

در صفحه اصلی شما در تنظیمات کلی میتونید تعیین کنین آیا مایلین وزن فعلی تون رو ثابت نگه دارین یا تمایل دارین چه میزان کاهش وزن داشته باشین که با تعیین این گزینه ها محدوده میزان مصرف کالری برای شمارو تعیین میکنه. برنامه، تقویم قوی داره که تاریخچه روزهای گذشته رو هم نشون میده،و نموداری از کالری مصرفی یک هفته گذشته خودتون رو میتونین ببنین.در پایین صفحه 5 قسمت با عنوان خانه، غذا، ورزش، گزارش و برنامه غذایی به تفکیک وجود داره. در قسمت غذا دسته بندی از غذا ها رو میتونین ببنید که برای اینکه برنامه بتونه مقدار کالری مصرف شده توسط شما را محاسبه کنه، باید خوراکی هایی که در طول روز و برای هر وعده غذایی مصرف کردین را از این بخش انتخاب کنین. در قسمت ورزش  که شباهت زیادی به قسمت قبل داره، میتونید فعالیت های بدنی انجام شده در طول روز شامل پیاده روی یا انواع ورزش ها را همراه با مقدار زمان آنها مشخص نمایید تا کالری سوزانده شده توسط شما محاسبه بشه.

ذر قسمت گزارش میتونین ورزش یا غذاهایی که انتخاب کردین ویرایش یا حذف کنین. و مهمترین قسمت این برنامه که بخش برنامه غذایی هست شما میتونین طبق اطلاعات وارد شده در ابتدای کار، برنامه های ۲ الی ۴ هفته ای برای تغذیه مناسب دریافت کنین. که شامل همه وعده ها به اضافه میان وعده هست که امکان جایگزین کردن غذاهای دیگر نیز در آن پیش بینی شده. که البته باید بگم این قسمت برنامه با پرداخت انجام میشه بعد از پرداخت هزینه از طریق کافه بازار برنامه متناسب با شما براتون تعیین میشه.

آلما از زبان خودش:

لاغري مهم نيست، مهم اينكه تناسب اندامتان  حفظ شود . هر فرد در هر روز بر اساس فاكتورهايي نظير قد و وزن و جنسيت و فعاليت روزانه  اش نياز به كالري دارد تا وزنش حفظ شود و اگر بيش از كالري مورد نياز مصرف شود باعث چاقي و برهم خوردن تناسبتان ميگردد.

ما BMR و BMI شما را با اخرين بروزرساني به شما اعلام ميكنيم تا به راحتي بتوانيد وزن خودتان را كنترل كنيد.  همچنين ما براي هر فرد خاص يك برنامه غذايي كاملاً متنوع با قابليت جايگزيني با غذاي دلخواهتان اماده كرده ايم.

نقاط قوت:

اپلیکیشن آلما رابط کاربری خیلی خوبی داره گرافیک زیبا با رنگ های آرامش بخش و المان های مربوط به تندرستی و سلامتی

هر برنامه برای یک شخص تعیین شده و امکان تغییر وزن و ویرایش در نظر گرفته شده است

اینکه ورزش و رژیم غذایی رو همزمان باهم برای تناسب اندام مطرح و بولد کرده کارشناسی شده و حرفه اییه

این برنامه در بروزرسانی جدیدش نسخه ای برای رژیم ماه رمضان ارائه کرده

محاسبات کاملا دقیق و میزان واحد ها در هر بخش بصورت استاندارد و همگن هستن

ضعف ها:

برنامه فقط به کاهش وزن و برنامه هایی برای کاهش وزن یا نهایتا ثابت نگه داشتن وزن پرداخته هیچ راهی برای افزایش وزن تعبیه نشده.

در منوی غذا ها درسته دسته بندی تقریبا جامعی هست ولی جای بعضی غذاها که مصرف دارند خالیه

و اما در آخر:

برنامه آلما با توجه به اینکه جامعه هدف خودش رو خوب انتخاب کرده قطعا طرفداران زیادی خواهد داشت و چون برنامه های ارائه شده شون کارشناسی شده و دقیق هست احتمال نتیجه بخش بودن رو هم تا درصد بالایی افزایش میده

بنظرم با اضافه کردن غذاهای پیشنهادی به لیست غذاها برنامه کاملتر و دقیق تر و همه پسند تر خواهد بود.

در بحث رژیم غذایی چن نکته مهم هم هست که نباید نادیده گرفته بشه اونم وضعیت مزاج و طبع فرد و مواردی مث استخوان بندی و رژیم دارویی فرد مورد نظر

با در نظر گرفتن این موارد قطعا برنامه جذابتری داریم و حتما میتونه موفق تر از رقباش مث اپلیکیشن کرفس یا بشقاب باشه.

 

تعداد دانلود: حدود 5000

 

آمار:

کافه بازار

 

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *